Co warto mieć w przenośnej kosmetyczce?

Co warto mieć w przenośnej kosmetyczce?

Pomyśl o tym, co generalnie chciałabyś mieć zawsze przy sobie, niezależnie od tego, czy idziesz do pracy, na siłownię czy na miasto. Lubię mieć w torbie wilgotną chusteczkę, dzięki której mogę pozbyć się nadmiaru tuszu do rzęs lub szminki. Niektórzy wolą mleczko do demakijażu, ale ja tak naprawdę nie używam wodoodpornego tuszu do rzęs i wydaje mi się, że to strata nosić dodatkowy produkt, którego nie używam. Mokre chusteczki są również świetne do zdejmowania szminki bez korzystania z lusterka, jeśli okaże się, że potrzebujesz poprawek (lub jeśli właśnie zjadłaś tłusty posiłek).

 

W takiej kosmetyczce noszę również bibułki matujące W ten sposób, jeśli twoja twarz jest tłusta, możesz wchłonąć część sebum bez psucia makijażu. Dobrze jest też mieć trochę pudru sypkiego na wypadek, gdybyś naprawdę się przetłuściła lub spociła.

 

Jeśli chodzi o pomadki, polecam mieć pod ręką przynajmniej jedną matową i jedną błyszczącą. Błyszczyk jest świetny, gdy Twoje usta są suche i dodaje trochę blasku, jest dobry na dzień i na noc, w zależności od sytuacji. Matowe są świetne na wieczór i specjalne okazje, kiedy chcesz trochę więcej blasku i koloru.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie fashionspy.pl