Czy sztuczna inteligencja potrafi pisać teksty?

Czy sztuczna inteligencja potrafi pisać teksty?

Nie jest tajemnicą, że internet jest pełen algorytmów, które wykorzystują sztuczną inteligencję do pisania rzeczy za nas. Strony informacyjne dużych gazet są niesławne z tego, że ich artykuły są pisane przez roboty, a wiele dużych publikacji podobno już to robi. Nawet strony internetowe, które pozwalają użytkownikom zamieszczać własne treści, mają wiele programów, które pomagają im robić to za nich. Czy jest to dobre rozwiązanie?

 

Odpowiedź zależy od rodzaju zamieszczanych treści. Na przykład, jeśli umieścisz komentarz na czyimś blogu z pytaniem, Google ma program, który zasugeruje Ci dokończenie zdania w taki a taki sposób – to nie jest taka zła rzecz. Jeśli chciałeś zadać pytanie, ale nie wiedziałeś, jak je sformułować lub nie mogłeś się powstrzymać, program pomoże Ci przeprowadzić Cię przez to, co zajęłoby Ci więcej czasu i wysiłku. Możesz nawet mieć szczęście i znaleźć odpowiedź na swoje pytanie szybciej niż w innym przypadku.

 

Z drugiej strony, jeśli próbowałeś przedstawić argument lub wyrazić opinię na temat czegoś, posiadanie kogoś innego, kto zrobi to za ciebie, może nie być czymś, co przynosi korzyści tobie lub twojej publiczności.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie writtedly.pl