Czym jest kabel USB?

Czym jest kabel USB?

USB, czyli Universal Serial Bus, to kabel służący do przesyłania danych i ładowania pomiędzy dowolnymi dwoma urządzeniami wykorzystującymi USB. Oznacza to, że możesz użyć tego samego kabla do ładowania telefonu i elektrycznej szczoteczki do zębów, bez względu na to, kto wyprodukował któreś z tych urządzeń. Ponieważ jest to standardowy, uniwersalny kabel, istnieją miliony różnych wersji dostępnych od wielu różnych firm, jednak większość zawiera cztery kluczowe elementy:

 

Ta ustandaryzowana konstrukcja przechodzi długą drogę w upewnianiu się, że każdy kabel USB jest bezpieczny w użyciu. Najbezpieczniejszy typ kabla USB ma poszczególne przewody osłonięte przez ochronną obudowę wykonaną z elastycznego plastiku lub gumy. Taka ochrona pomaga zapobiec uszkodzeniu przewodów i zapewnia, że nie dojdzie do przypadkowego zwarcia podczas korzystania z podłączanego sprzętu.

 

Jeśli masz stary komputer z portem szeregowym zamiast portu USB, nadal możesz podłączyć jeden z tych kabli i ładować swoje urządzenia – ale fakt, że nie pasuje do portu będzie oczywisty. Nie musisz się o to martwić, jeśli kupisz swoje kable od renomowanych producentów; przyjdą one w odpowiednim kształcie, aby pasowały do portów w Twoich urządzeniach.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie bastille.pl