Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Oczyszczanie twarzy pod koniec dnia jest obowiązkowym etapem w rutynowej pielęgnacji  każdego człowieka, ale może być trudno zapamiętać wszystkie zasady z tym związane i wiedzieć, jakich produktów należy używać. Oczyszczanie jest ważne, ponieważ usuwa brud, makijaż, bakterie i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Dzięki temu nie tylko lepiej wyglądasz, ale również lepiej się czujesz – oczyszczona skóra jest mniej narażona na zatkanie porów i powstawanie wyprysków.

 

Zacznijmy od podstaw:

1) Używaj ciepłej wody, a nie gorącej. Gorąca woda otworzy pory i spowoduje wysuszenie skóry. Ciepła woda będzie płynąć po twarzy, nie szkodząc skórze lub utrudniając inne kroki kosmetyczne.

2) Zawsze najpierw usuń makijaż! Nie spłukuj go tylko wodą – używaj produktu, który rozpuszcza makijaż, aby za każdym razem dokładnie go oczyścić. Każdy produkt do oczyszczania będzie skuteczniejszy, jeśli będziesz go używać na czystej skórze, a nie na skórze przed makijażem.

3) Nie zapominaj o okolicy oczu! Makijaż (oraz zanieczyszczenia pochodzące z otoczenia, takie jak pyłki) często zatrzymują się wokół oczu, dlatego ważne jest, aby nie pomijać tej części podczas oczyszczania.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie allbeauties.pl