Jak przeprowadzić złuszczanie naskórka w domu?

Jak przeprowadzić złuszczanie naskórka w domu?

 

 

Złuszczanie naskórka w domu to procedura, którą można wykonać na różne sposoby. 

  • Pierwszy z nich polega na wykonaniu peelingu. Polega on na tym, że bierze się trochę granulek cukru lub soli i rozciera je na skórze.
  • W drugiej metodzie wykorzystuje się gąbkę lub szczotkę. Należy nałożyć ją na mokrą skórę, delikatnie pocierać okrężnymi ruchami, a następnie spłukać ciepłą wodą.
  • W trzeciej metodzie wykorzystuje się urządzenie zwane elektryczną maszyną złuszczającą, które jest zwykle używane przez profesjonalistów w uzdrowiskach i salonach kosmetycznych.
  • Czwartą metodą jest zastosowanie peelingu chemicznego, który polega na nałożeniu na twarz roztworu chemicznego w celu usunięcia martwych komórek skóry z jej powierzchni.

Metody złuszczania naskórka w domu

Złuszczanie naskórka jest kluczowym etapem każdej rutynowej pielęgnacji skóry, ale samodzielne wykonywanie tej czynności może być nieco onieśmielające. Nie martw się jednak – istnieje wiele domowych metod złuszczania naskórka, które możesz zastosować, aby uzyskać świeży blask twarzy.

Złuszczanie naskórka w domu

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy złuszczaniu naskórka, jest to, że nie jest ono przeznaczone tylko do twarzy. Możesz złuszczać także inne części ciała. Jeśli masz suche stopy lub szorstkie łokcie, rozważ zastosowanie na tych obszarach peelingu złuszczającego. Wejdź na portal wyjatkowystyl.pl i uczyń swój styl wyjątkowym! 

Używaj peelingu do ciała. Peelingi do ciała zwykle zawierają granulki lub perełki, które pomagają usunąć martwe komórki skóry z jej zewnętrznej warstwy. Peelingi są dostępne w wersjach o zwykłej i bardzo silnej mocy, więc wybierz taki, który będzie odpowiadał stopniu szorstkości, jaki chcesz usunąć ze skóry.