Jak ubrać się na motocykl latem?

Jak ubrać się na motocykl latem?

Jazda na motocyklu to świetny sposób na przetrwanie letnich upałów. Jest to skuteczny sposób na podróżowanie, ale nadal może być niewygodne. Jazda na motocyklu naraża Cię na więcej słońca i wiatru niż jazda samochodem, więc musisz się odpowiednio ubrać.

Przepływ powietrza i wentylacja są ważnymi czynnikami przy wyborze sprzętu motocyklowego. Jest to szczególnie ważne w lecie. Powietrze przepływające nad Twoim ciałem pomaga utrzymać chłód i suchość, co ułatwi Ci jazdę przez dłuższy czas. Jednak zbyt duża ilość powietrza będzie cię chłodzić i sprawi, że poczujesz się niekomfortowo. Dlatego ważne jest, aby Twoja odzież umożliwiała wystarczający przepływ powietrza bez poświęcania ciepła lub bezpieczeństwa.

 

Wybierając odzież na sezon letni, pomyśl o grubości swoich skór i o tym, jak są dopasowane. Jeśli są zbyt grube, będzie gorąco i niewygodnie. Jeśli nie są wystarczająco grube, mogą nie zapewnić wystarczającej ochrony, jeśli upadniesz na drogę.

 

Jeśli to możliwe, nosić oddychającą odzież przeciwdeszczową na zwykłe ubrania podczas jazdy w miesiącach letnich. Pomoże to utrzymać ciepło, jednocześnie chroniąc Cię przed żywiołami (deszczem). Odzież przeciwdeszczowa wykonana z oddychających materiałów, takich jak Gore-Tex, jest lepsza, ponieważ nie będzie zatrzymywać wilgoci na swojej powierzchni, tak jak robi to tradycyjna odzież przeciwdeszczowa.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie onetrace.pl