Jak zadbać o cerę w zimowe dni?

Jak zadbać o cerę w zimowe dni?

Kiedy nadchodzi zima, nie musimy dbać tylko o nasze ciała, ale także o naszą skórę. Ważne jest, aby zapewnić skórze ochronę przed słońcem, wiatrem i zimną pogodą. Podczas tych dni, powinieneś zdecydowanie włączyć niektóre naturalne składniki do swojej codziennej rutyny kosmetycznej, aby utrzymać zdrową skórę.

Pierwszym krokiem jest oczyszczanie twarzy codziennie rano i wieczorem. Musisz użyć łagodnego mydła, najlepiej takiego, które jest wykonane z naturalnych składników. Wybierz coś, co ma kremową konsystencję, ponieważ oczyszcza głębiej niż coś, co się pieni i daje ci to uczucie piskliwej czystości.

Oprócz mycia twarzy rano i wieczorem, raz w tygodniu powinnaś stosować produkt złuszczający, aby usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia, które mogą zatykać pory i powodować wypryski. Możesz łatwo zrobić jeden, mieszając jedną łyżkę brązowego cukru, dwie łyżeczki miodu i jedną łyżeczkę oliwy z oliwek razem, aż utworzą pastę. Zastosuj tę mieszaninę okrężnymi ruchami na twarz i szyję, a następnie spłucz ją ciepłą wodą po trzech minutach.

Aby poprawić wygląd skóry i zmniejszyć zaczerwienienie lub podrażnienie, wymieszaj dwie łyżki surowych płatków owsianych z jedną filiżanką ciepłej wody, aż uzyskasz gładką pastę. Więcej na joysy.pl