Jakie właściwości powinny spełniać meble przeznaczone do ogrodu?

Jakie właściwości powinny spełniać meble przeznaczone do ogrodu?

Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie projektowania i inżynierii meblowej, aby wiedzieć, że meble ogrodowe powinny być trwałe i wygodne, co jest szczególnie ważne, jeśli planujesz zakup zestawu do domu.

Jest jednak o wiele więcej rzeczy na temat mebli ogrodowych, o których warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu. Oto kilka z nich, na które należy zwrócić uwagę:

Trwałość

Meble ogrodowe muszą być trwałe, dlatego zamiast mebli plastikowych szukaj tych wykonanych z litego drewna lub metalu z wykończeniem malowanym proszkowo. Lite drewno jest także lepsze niż drewno kompozytowe, ponieważ lepiej niż inne materiały znosi wilgoć.

Odporność na warunki atmosferyczne

Choć ważne jest, aby meble ogrodowe były odporne na niekorzystne warunki pogodowe, chcesz również, aby wyglądały atrakcyjnie nawet przy złej pogodzie. Oznacza to, że należy unikać materiałów takich jak plastik lub metal, które nie zachowają dobrze swojego koloru lub faktury, gdy przez dłuższy czas będą wystawione na działanie promieni słonecznych, deszczu lub śniegu.

Komfort

Krzesła i stoły ogrodowe muszą być na tyle wygodne, aby można było na nich siedzieć przez cały dzień, nie odczuwając bólu ani dyskomfortu pleców lub nóg. Wyściełanie siedzisk pomoże zwiększyć wygodę, a podłokietniki sprawią, że ramiona nie będą bolały podczas długotrwałego opierania się o nie.

Wzornictwo

Wzornictwo zestawów mebli ogrodowych powinno pasować do pozostałych elementów wnętrza domu oraz do jego wystroju zewnętrznego. W zależności od tego, co najbardziej pasuje do Twojego domu, możesz wybierać spośród różnych stylów, takich jak motywy nowoczesne lub staroświeckie.