Muchołapka- co warto wiedzieć?

Muchołapka- co warto wiedzieć?

 

Muchołapka to mięsożerna roślina, która może być używana do łapania much i innych małych robaków. Ludzie trzymają ją w domu jako część swojej kolekcji roślin domowych. Jest to szczególnie imponujący dodatek do każdego domu, ponieważ wygląda jak skrzyżowanie Venus flytrap z rośliną dzbankową. Ma jasnoczerwone liście na zielonej łodydze i rośnie w dużych kępach, które mogą rozprzestrzeniać się na dużym obszarze, jeśli nie są przycinane.

 

Muchołapki nie mają korzeni, ale mają kłącza, które są odrostami rośliny macierzystej. Te przychodzą do ziemi w dolnej części rośliny i rosną nowe rośliny flytrap wokół nich. Muchołówki łatwo rozmnażają się z nasion, więc dzieci, które chcą obserwować ich wzrost, 

zawsze będą miały więcej niż wystarczającą liczbę roślin, aby wypróbować różne sposoby ich uprawy.

 

Naturalne środowisko muchołówki znajduje się w Karolinie. Jej jedynymi drapieżnikami są ślimaki, niektóre ptaki i sporadycznie ludzie szukający jedzenia lub lekarstw. Wspomniane ślimaki czasami zjadają swoją drogę przez liście muchołówki, ponieważ nie widzą tych drobnych włosków, które ostrzegają roślinę przed obecnością owada. 

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie jakspokojnie.pl