Muszki owocówki- jak się ich pozbyć?

Muszki owocówki- jak się ich pozbyć?

Jeśli kiedykolwiek przeszkadzały ci małe, uciążliwe owady latające wokół twojego jedzenia i dostające się do kuchni, wiesz, jak bardzo mogą być frustrujące.

„Muszki” w kuchni są problemem szkodników od dawna, ale muszki owocowe są nowsze: pojawienie się supermarketów i sklepów spożywczych, które sprzedają świeże produkty, zapewniło im doskonałe podłoże do rozkwitu. Są one prawie jak małe latające karaluchy, które wydają się mnożyć znikąd.

Choć rozwiązanie może wydawać się proste – wystarczy pozbyć się żywności, która może przyciągać je do domu – nie zawsze jest to tak proste, jak się wydaje. Możesz myśleć, że utrzymujesz swoje miejsce w czystości, ale jeśli nie wykonujesz dodatkowej pracy, to może być coś, co przeoczyłeś.

Zacznij od przyjrzenia się swojemu koszowi na śmieci i upewnienia się, że znajduje się on w szczelnym pojemniku lub torbie, więc muszki owocowe nie są w stanie rozmnażać się w jakichkolwiek śmieciach znajdujących się w środku. Chociaż zazwyczaj nie rozmnażają się na suchym, suchym jedzeniu, takim jak ryż lub makaron, uwielbiają ładne babeczki lub kawałki chleba. Innymi słowy, pomiń resztki i nie zostawiaj niczego na ladzie przez zbyt długi czas (dotyczy to również brudnych naczyń).

 

Więcej porad znajdziesz na stronie cityislife.pl