Na co zwrócić uwagę, wybierając zlewozmywak do kuchni?

Na co zwrócić uwagę, wybierając zlewozmywak do kuchni?

Wybór zlewu do kuchni wcale nie jest tak prostym zadaniem. Dostępnych jest bowiem wiele różnorodnych modeli, warto więc wiedzieć, na jakie czynniki zwracać szczególną uwagę, poszukując tego idealnego.

Miejsce

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, ile miejsca masz w swojej kuchni. Jeśli Twoja kuchnia jest mała, to powinieneś wybrać zlewozmywak jednokomorowy. Pozwoli Ci to zaoszczędzić przestrzeń. Musisz jednak pamiętać, że czasami taki zlew może być niewygodny. Jeśli jednak masz w swojej kuchni zmywarkę, druga komora w zlewie będzie zupełnie zbędna.

Wielkość

Ze względu na wygodę warto wybrać zlew jednokomorowy, który jest wystarczająco głęboki, aby pomieścić nawet największe garnki, które prawdopodobnie nie zmieszczą się w zmywarce.

Materiał

Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonany jest zlew. Możesz wybrać zlew akrylowy lub porcelanowy w zależności od swoich preferencji i budżetu. Zlewy akrylowe charakteryzują się trwałością i niską ceną, ale nie są tak odporne jak porcelanowe. Zlewozmywaki porcelanowe są natomiast nieco droższe od swoich odpowiedników wykonanych z akrylu, ale za to bardziej trwałe i odporne na zarysowania oraz pęknięcia spowodowane ciągłym używaniem.