O czym pamiętać kompletując wyprawkę do przedszkola?

O czym pamiętać kompletując wyprawkę do przedszkola?

Pierwszy dzień przedszkola to wielki dzień. Po raz pierwszy Twoje dziecko spędzi cały dzień poza domem i chcesz mieć pewność, że będzie się czuło komfortowo i bezpiecznie. Jednym ze sposobów na to jest upewnienie się, że każdy element ich wyprawki jest dla nich absolutnie idealny.

 

Upewnij się, że kupisz dziecku plecak, który jest wygodny i nie jest zbyt ciężki, w przeciwnym razie może nawet nie chcieć go zabrać ze sobą. Jeśli masz taką możliwość, znajdź taki z paskami, które można przełożyć przez ramiona – może się okazać, że w późniejszym okresie roku będzie zbyt ciężki lub zbyt gorący, a Twój maluch doceni możliwość łatwej zmiany go z tyłu na przód. Pamiętaj, że plecak będzie prawdopodobnie wypełniony przez cały dzień, więc warto zaopatrzyć się w dobrze wykonaną torbę, aby się nie zepsuła.

Upewnij się również, że zdobędziesz dla swojego dziecka parę kapci, które są miękkie i łatwe do wsunięcia i zsunięcia. Na pewno będziesz chciała mieć coś miękkiego na stopach swojego dziecka, gdy będzie się ono kręcić w klasie lub na placu zabaw podczas przerwy, więc nie zapomnij kupić czegoś wygodnego! Fajna para zabawnych kapci może być również świetnym sposobem na odwrócenie uwagi, jeśli Twój maluch zatęskni za Tobą i domem.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie momstyle.pl