Okulary do komputera- co warto wiedzieć?

Okulary do komputera- co warto wiedzieć?

Okulary do komputera stały się w ostatnich latach bardzo popularne. W odróżnieniu od zwykłych okularów, które korygują wzrok i sprawiają, że rzeczy wyglądają wyraźnie, okulary do komputera kompensują zmęczenie oczu, które wynika z wpatrywania się w ekran komputera przez cały dzień. Okulary do komputera są szczególnie ważne, jeśli spędzasz przed ekranem więcej niż 4 godziny dziennie.

 

Okulary komputerowe chronią przed zmęczeniem światłem poprzez filtrowanie odblasków i szkodliwego niebieskiego światła. Niebieskie światło jest rodzajem światła, które może powodować bóle głowy, zmęczenie oczu i suchość oczu – zwłaszcza, gdy jest bardzo intensywne lub skierowane na nasze oczy przez długi czas. W rzeczywistości monitory komputerowe emitują około 4-5 razy więcej niebieskiego światła niż zwykłe oświetlenie w pomieszczeniach. Oznacza to, że musimy mrużyć i napinać oczy, aby móc cokolwiek zobaczyć na monitorze komputera. To sprawia, że po wielogodzinnej pracy przy komputerze każdego dnia czujemy się zmęczeni i wyczerpani.

 

Kiedy kupujesz okulary do komputera, upewnij się, że blokują one szkodliwe niebieskie światło, a także żółte światło (które może powodować odblaski). Warto również upewnić się, że są one spolaryzowane – okulary z soczewkami spolaryzowanymi jeszcze bardziej redukują odblaski, blokując odbicia światła w polu widzenia. 

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie medialis.pl