Pierwsza wizyta u alergologa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Pierwsza wizyta u alergologa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Kiedy zauważysz u siebie objawy alergii, nie zwlekaj z wizytą u alergologa. Specjalista ustali przyczynę Twojego problemu i wdroży odpowiednie leczenie. Jakie objawy powinny skłonić Cię do konsultacji? Jak wygląda pierwsze spotkanie z alergologiem? Jak się do niego przygotować? Wyjaśniamy!

 

Kiedy warto udać się do alergologa?

Alergolog to lekarz specjalizujący się w leczeniu chorób wywołanych alergenami – wziewnymi, pokarmowymi, kontaktowymi i pochodzącymi od leków. Do alergologa powinny zgłosić się osoby, które zaobserwowały u siebie symptomy alergii, tj.:

  • zatkany nos, nawracający, wodnisty katar, kichanie w sezonie wiosenno-letnim, świąd w okolicy nosa,
  • ból zatok,
  • różnego rodzaju reakcje skórne (np. wysypka, pokrzywka),
  • problemy trawienne po spożyciu określonych pokarmów, w tym biegunki i wymioty,
  • zaczerwienienie spojówek, swędzenie i łzawienie oczu,
  • świszczący kaszel, napady duszności.

 

Pierwsza wizyta u alergologa – krok po kroku

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie alergologicznym lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, obejrzy ewentualne zmiany skórne i przeanalizuje dotychczasowe badania (jeśli były wykonane). Na podstawie obserwacji i informacji uzyskanych w rozmowie ustali listę badań, jakie powinieneś wykonać, by znaleźć problematyczne alergeny. Alergolog udzieli Ci zaleceń lekarskich i w razie potrzeby przepisze odpowiednie leki.

 

Na stronie http://www.dermatoestetica.pl/oferta/alergologia znajdziesz cenne informacje dotyczące pierwszej wizyty w gabinecie alergologicznym. Specjaliści z Dermatoestetica dbają o komfort i bezpieczeństwo swoich pacjentów. Testy wykonują sprawdzonymi alergenami firm Allergopharma i Chemotechnique. Możesz być pewny, że lekarze dołożą wszelkich starań, żeby znaleźć przyczynę Twojego problemu i dobrać odpowiednie leczenie.