Porcjowanie z gracją – dlaczego warto rozważyć drippery?

Porcjowanie z gracją – dlaczego warto rozważyć drippery?

Drippery do kawy to sposób na przygotowanie filiżanki kawy w domu. Są one przystępne cenowo i choć to delikatny dodatek, znacznie uszlachetnia proces przygotowywania i serwowania naszego ukochanego, czarnego napoju.

Drippery do kawy – w jakim celu?

 

Ręcznie obsługiwane urządzenie do parzenia, pozwalające na zrobienie jednej filiżanki kawy na raz – w tym właśnie celu wykorzystujemy dripperyhttps://labuna.pl/Drippery-c64

 

Istnieją dwa główne typy: przelewowy i zanurzeniowy. Urządzenia typu „pour over” mają mały otwór w dolnej części, do którego wlewa się wodę, natomiast drippery zanurzeniowe mają dolną część, która działa zarówno jako karafka, jak i uchwyt filtra.

Z kawą na poważnie, do kawy z klasą

 

Jeśli szukasz niecodziennej metody podawania porannego naparu lub planujesz specjalne wydarzenie jak przyjęcie, gdzie chcesz zaimponować gościom elementami do serwowania, to rozważ użycie dripperów przy kontroli porcji.

Dlaczego drippery są tak popularne?

 

Kawa skraplana jest obecna od schyłku XIX i XX wieku. Została po raz pierwszy opatentowana przez niejaką Melittę Bentz. Stworzyła ona innowacyjny sposób parzenia kawy, który był mniej marnotrawny i pozwalał na przygotowanie kawy bez konieczności marnowania nadmiaru płynu. 

 

Metoda ta sprawiła, że ludzie mogli cieszyć się mocniejszą kawą, ponieważ byli w stanie kontrolować ilość wody użytej do jej zaparzenia. Ponadto nie oszukujmy się, wyglądało i wygląda to naprawdę elegancko!