Pozycjonowanie UK – o czym należy pamiętać?

Pozycjonowanie UK – o czym należy pamiętać?

Jeśli chcesz znaleźć się na brytyjskim rynku, musisz pamiętać, aby cała Twoja witryna była czytelna i przygotowana razem z native speakerem, ponieważ tylko w taki sposób możesz zbliżyć się do kultury i języka angielskiego.

Po prawidłowym skonfigurowaniu witryny nadszedł czas na odpowiednie pozycjonowanie UK. W tym wpisie przedstawimy Ci kroki, które musisz podjąć podczas zarządzania swoją stroną.

Jednak jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania w Wielkiej Brytanii, odwiedź naszą stronę https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-uk/.

Przeprowadź prawidłowy audyt SEO

Najważniejszą częścią każdej przemyślanej strategii SEO powinien być właściwie przeprowadzony audyt. Jakie etapy powinien on obejmować?

  1. Najpierw zweryfikuj swoją witrynę w narzędziu Google Search Console.
  2. Następnie oceń pozycjonowanie UK on-site. Jest to proces, który pokazuje, czy Twoja witryna spełnia odpowiednie wymagania użytkowników i wyszukiwarek. Dzięki temu dowiesz się, czy masz prawidłowo zoptymalizowaną stronę pod kątem:
  • słów kluczowych,
  • HTML,
  • tagów.

Jakich narzędzi użyć do przeprowadzenia audytu SEO podczas pozycjonowania UK?

  1. Screaming Frog

Jest przeznaczony do zainstalowania bezpośrednio na Twoim komputerze i zawiera odpowiedni skrypt w postaci crawl bota, który jest służy do sprawdzania SEO witryny. Możesz z nim łatwo przetestować swoje linki wewnętrzne i zewnętrzne oraz analizować treść, opisy meta czy tagi w witrynie.

     2. Google Search Console

To narzędzie umożliwia sprawdzanie bieżących problemów z indeksowaniem i pozycjonowaniem witryny. Z jego pomocą możesz łatwo sprawdzić, czy Twoja witryna wyświetla się poprawnie w wyszukiwarce.

      3. SpyFU

Pomaga ocenić konkretną kampanię SEO pod kątem nieodpowiednich słów kluczowych.

      4. SEMrush

Narzędzie to sprawdza błędy techniczne znajdujące się na danej stronie internetowej.

       5. Ahrefs

Jest to aplikacja, która wyszukuje najważniejsze niedociągnięcia na stronie WWW. Wszystkie te działania dzieją się online w chmurze, przez co nie musisz instalować programu na swoim komputerze.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego pozycjonowanie UK i związany z nim audyt SEO jest tak ważny. Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzą w tym zakresie, możesz spróbować tych działań samodzielnie. Jednak jeśli czujesz, że nie dasz rady, skontaktuj się z doświadczoną agencją SEO, która pomoże Ci w przeprowadzeniu odpowiedniego audytu oraz w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej.