Suplementy diety dla kobiet – jak wybrać i gdzie kupić?

Suplementy diety dla kobiet – jak wybrać i gdzie kupić?

Przed zimą czas pomyśleć o odpowiednim odżywieniu organizmu i suplementacji, szczególnie jeśli nie stosujemy dobrze zbilansowanej diety. Suplementy diety dla kobiet różnią się składem od tych dla mężczyzn i dzieci. Wynika to z innych potrzeb kobiecego organizmu. Jak i gdzie wybrać te odpowiednie?

Jakie suplementy diety są odpowiednie dla kobiet?

Pierwszym kryterium wyboru jest ocenienie indywidualnych potrzeb wynikających z obserwacji własnego organizmu. Jeśli masz kłopoty z cerą, matowe włosy czy słabe paznokcie może to oznaczać, że brakuje ci cynku lub witaminy A. Jeśli nie możesz schudnąć albo jesteś przygnębiona może brakować ci witaminy B6. Jeśli jesteś osłabiona może brakować ci żelaza. Kobiety często mają niedobory żelaza i kwasu foliowego. Wynika to z comiesięcznej utraty krwi podczas miesiączkowania. Nie dotyczy to oczywiście kobiet po menopauzie, które potrzebują zupełnie innego zestawu witamin i minerałów żeby zniwelować uderzenia gorąca czy wiążący się z tym niepokój. Jeśli więc nie wiesz czego ci brakuje, najlepiej sięgnij po preparaty wielowitaminowe przeznaczone dla kobiet w konkretnym wieku z dodatkiem minerałów, które uzupełnią ewentualne niedobory.

Gdzie kupować suplementy diety?

Jeśli nie wiesz czego konkretnie potrzebujesz, ale masz kilka symptomów, które sugerują, że powinnaś zaopatrzyć się w suplement diety, najlepiej uzyskać poradę w aptece lub znaleźć sklep z suplementami diety dla kobiet, gdzie odpowiednio przeszkolony sprzedawca będzie umiał właściwie doradzić i dostosować dany suplement do indywidualnych potrzeb każdej kobiety.