Z jakimi akcesoriami i wyposażeniem, wiąże się zakup myszki domowej?

Z jakimi akcesoriami i wyposażeniem, wiąże się zakup myszki domowej?

Przy pierwszym zakupie zwierzaka, możesz nie wiedzieć zbyt wiele o potrzebnym sprzęcie. Oto lista przedmiotów, które powinieneś mieć, aby prawidłowo opiekować się swoim pupilem – myszą.

Klatka

Będziesz potrzebował klatki dla swojej nowej myszy domowej. Upewnij się, że jest ona wystarczająco duża, aby mysz miała miejsce do biegania i wspinania się, jak również do wygodnego spania w nocy. Rozmiar klatki Twojego zwierzaka będzie zależał od tego, jak duże jest zwierzę, gdy jest w pełni rozwinięte (to się różni w zależności od gatunku). Klatka druciana z prętami rozmieszczonymi nie więcej niż 1/2 cala od siebie pozwala na dużą wentylację, jednocześnie utrzymując zwierzę w wyznaczonym obszarze (mniejsza klatka nie zapewni odpowiedniego miejsca do ćwiczeń).

Ściółka

Podściółka jest ważna do utrzymania takiej przestrzeni jak klatka dla myszy w czystości. Istnieje wiele różnych rodzajów ściółki, ale najczęstszą są wióry osikowe. Inne opcje to kolby kukurydzy i produkty papierowe. Możesz również użyć siana, ale nie jest to zalecane, ponieważ może być niechlujne i trudne do czyszczenia.

Pożywienie

Rodzaj pożywienia, które spożywa mysz, zależy od rodzaju myszy, którą posiadasz. Na przykład, jeśli masz chomika syryjskiego, to zjada on więcej ziaren niż inne rodzaje gryzoni, ponieważ wymagają one więcej pożywienia ze względu na ich rozmiar i wiek. Jeśli masz szczura lub świnkę morską, to orzechy i nasiona będą dla nich wystarczające, o ile dostaną wystarczająco dużo wody wraz z pożywieniem każdego dnia.