Złuszczanie naskórka – ważny krok w pielęgnacji twarzy

Złuszczanie naskórka – ważny krok w pielęgnacji twarzy

W świadomej pielęgnacji twarzy obok dokładnego oczyszczania i porządnego nawilżania powinno pojawić się złuszczanie. Na czym polega ten proces? I dlaczego warto regularnie go wykonywać?

Dlaczego warto regularnie złuszczać naskórek?

Każdego dnia na skórze twarzy powstaje cienka warstwa obumarłego naskórka. Dzieje się tak w wyniku naturalnych procesów odnowy, czyli wypychania starszych warstw skóry przez nowe warstwy. Żeby odsłonić świeży naskórek, trzeba pozbyć się starego. I tu z pomocą przychodzi złuszczanie, czyli proces usunięcia zrogowaciałych komórek naskórka. 

Regularne złuszczanie to sposób na zdrową i promienną cerę przez długi czas! Złuszczanie dokładnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją niesamowicie gładką. Ponadto pozwala jej oddychać, zwiększa przepływ krwi i zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych zaskórników i zmian trądzikowych. Proces złuszczania przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Pozbycie się martwego naskórka sprawia, że składniki aktywne zawarte w kremach, serach czy tonikach lepiej się wchłaniają. W efekcie cera jest dobrze odżywiona i pełna blasku.

Jakie kosmetyki złuszczające do twarzy wybrać?

Kosmetyki złuszczające dopasuj do specyficznych potrzeb swojej cery. Na rynku znajdziesz peelingi: 

  • mechaniczne – bazują na granulkach ścierających; przeznaczone do skóry normalnej, mieszanej i tłustej, 
  • kwasowe – mają formuły oparte np. na kwasach owocowych; nie tylko usuwają martwy naskórek, ale także pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny; świetnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry problematycznej (np. trądzikowej lub tłustej),
  • enzymatyczne – składają się chemicznych lub naturalnych enzymów, które zmiękczają i rozpuszczają martwy naskórek; idealne rozwiązanie dla cery wrażliwej i naczynkowej.

Szeroki wybór peelingów oferuje drogeria online DrogeriaPigment.pl. Jej propozycją są m.in. kosmetyki kwasowe zawierające kwasy AHA, BHA i HA  w różnych stężeniach, czy też delikatne preparaty enzymatyczne bazujące na naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składnikach. Produkty pochodzą od takich marek jak Miya, Nacomi czy Sylveco.