Co zrobić z zużytym olejem gastronomicznym?

Co zrobić z zużytym olejem gastronomicznym?

 

Najprawdopodobniej będziesz generował duże ilości zużytego tłuszczu kuchennego każdego tygodnia, jeśli prowadzisz restaurację lub inny komercyjny zakład kuchenny. Co można zrobić z tym produktem? Może się to wydawać najłatwiejszym sposobem pozbycia się go, ale może to prowadzić do poważniejszych problemów.

Zużyty olej kuchenny może zastygać w przewodach kanalizacyjnych i tworzyć zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu miastach wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji jest również nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Więcej o Biodiesel, który jest nietoksyczny i biodegradowalny, wytwarza mniej węgla niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Poddaj swój stary olej kuchenny recyklingowi, aby uzyskać biodiesel. Jest to odnawialne źródło paliwa, które jest korzystniejsze dla środowiska.

 

Sprawdź: Zielone restauracje