Czy można samemu naprawić laptopa?

Czy można samemu naprawić laptopa?

Ciężko jest naprawić laptopa samemu, ale z odrobiną cierpliwości i google jest to do zrobienia. Pozwól mi zabrać Cię przez proces naprawy laptopa przez siebie.

 

Najpierw musisz wiedzieć, co jest nie tak z laptopem, a następnie można określić, czy jesteś w stanie naprawić go samodzielnie, czy nie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy zasilacz laptopa działa, czy nie. Wystarczy podłączyć ładowarkę do gniazda ściennego, a następnie podłączyć ją do portu w laptopie (zazwyczaj z boku). Zielona lampka na ładowarce powinna działać wskazując, że zasilacz działa prawidłowo. Jeśli nie ma zasilania, sprawdź czy Twój kabel ładowarki jest uszkodzony czy nie. Jeśli w kablu są jakieś uszkodzenia, wymień go na nowy. Jeśli nie ma uszkodzeń w kablu, przejdź do kroku 2.

 

Następnym krokiem będzie usunięcie klawiatury z laptopa. W tym celu musisz najpierw wyłączyć laptopa i odłączyć jego kabel zasilający od portu. Następnie przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze i naciśnij go podczas włączania laptopa, aż zobaczysz jakiś tekst na ekranie, a następnie zwolnij klawisz Shift, gdy widzisz „Naciśnij dowolny klawisz” pojawiający się dużymi literami na ekranie.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie intely.pl