Czy podczas okresu można uprawiać sport?

Czy podczas okresu można uprawiać sport?

Istnieje powszechne pojęcie, że nie można uprawiać sportu, gdy ma się okres. Wiele kobiet uważa również, że nie powinny uprawiać sportu w tym czasie, ze względu na obawę przed wystąpieniem okresu podczas zawodów. Choć prawdą jest, że ryzyko wystąpienia okresu podczas treningu istnieje, nie trzeba tego unikać. Tutaj powiemy Ci, jakie środki ostrożności powinnaś podjąć, aby nie dostać okresu podczas uprawiania sportu i jak radzić sobie z wystąpieniem tego naturalnego procesu.

Powszechnie uważa się, że kiedy masz okres, nie powinnaś trenować ani wykonywać żadnej aktywności fizycznej, ponieważ może to prowadzić do problemów, takich jak ból brzucha i skurcze, które mogą sprawić, że opuścisz sesje treningowe lub zawody.

To nieprawda. Można bez problemów uprawiać każdy sport – zarówno podczas miesiączki, jak i w innych porach miesiąca. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów jest świadomość swojego ciała i podjęcie odpowiednich działań w przypadku dyskomfortu lub pojawienia się takich objawów jak ból brzucha czy skurcze.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie womactive.pl