Czyj to numer?

Czyj to numer?

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, jacy żyją w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się obca kombinacja liczb. Zwykle w tego typu momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na policję, skoro w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku skorzystać z witryny, jaka zajmuje się badaniem i opisywaniem różnych numerów telefonu. To ona tylko powie nam, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.