Jak przyspieszyć porost włosów? 

Jak przyspieszyć porost włosów? 

 

Wzrost włosów to wieloetapowy proces, który rozpoczyna się od utworzenia mieszka włosowego, czyli otworu w skórze, w którym rosną nowe włosy. Następnie mieszek wysyła sygnał wzrostu do pobliskich komórek brodawki skórnej. Komórki te, znajdujące się u podstawy mieszka, wysyłają sygnały z powrotem do podstawy mieszka, gdzie zostają włączone do rosnącej łodygi włosa. Sprawdź stronę upwoman.pl i dowiedz się więcej! 

Oprócz tych procesów istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wzrost i zdrowie włosów. Należą do nich genetyka, zmiany hormonalne i odżywianie (zwłaszcza witaminy B i biotyna).

Przyczyną wypadania włosów może być także łysienie plackowate (alopecia areata) – choroba autoimmunologiczna, która powoduje wypadanie włosów na skórze głowy lub innych częściach ciała. Inne choroby związane z łysieniem plackowatym to bielactwo (utrata pigmentacji w płatach na skórze), perforująca torbiel rogowa (grudkowaty guzek na skórze głowy) i trichotillomania (zaburzenie wyrywania włosów).

Dobra wiadomość jest taka, że są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby włosy rosły szybciej.

Ćwicz

Twoje ciało musi być zdrowe, aby Twoje włosy mogły rosnąć w najlepsze. Ćwiczenia są stałym elementem mojej rutyny i zauważyłam, że dzięki nim moje włosy rosną szybciej. Członkowie rodziny powiedzieli mi również, że zauważają, kiedy opuszczam trening, ponieważ mogą zauważyć różnicę w strukturze moich włosów.

Dbaj o odpowiednią ilość snu

Jeśli jesteś zmęczona, Twoje ciało spowalnia i nie funkcjonuje tak dobrze. Dotyczy to także tempa wzrostu włosów. Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego układu w naszym ciele, w tym układu odpornościowego, nerwowego, krwionośnego i hormonalnego (który produkuje hormony). Jeśli nie wysypiasz się każdej nocy lub śpisz na niewygodnym materacu, może to spowodować, że Twój organizm będzie funkcjonował mniej niż optymalnie, co może skutkować wolniejszym wzrostem włosów.