Makrama- efektowna, minimalistyczna ozdoba do domu

Makrama- efektowna, minimalistyczna ozdoba do domu

Makrama to rzemiosło, które polega na wiązaniu lub zaplataniu pasm włóczki, sznurka, szpagatu lub podobnego materiału. Powstałe w ten sposób dzieło można powiesić jako dekorację, wykorzystać do wyrobu biżuterii, a nawet stworzyć z niego dodatek do ubrania, np. torebkę. Makrama wymaga cierpliwości i dbałości o szczegóły – ale gotowy produkt może zapierać dech w piersiach! Oto kilka wskazówek, jak zacząć tworzyć własne projekty makramowe w domu.

 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z makramą, pomocny może okazać się zakup zestawu zawierającego potrzebne materiały. W ten sposób można ćwiczyć technikę przed inwestowaniem w materiały, które mogą nie być potrzebne.

 

Makrama to nie tylko ozdoby do okien! Spróbuj powiesić ją pod sufitem, aby nadać dramatyczny charakter jednej ze stron pomieszczenia. Inną opcją jest stworzenie wewnętrznego żyrandola poprzez rozciągnięcie lampek pomiędzy dwoma punktami, a następnie przeciągnięcie splotów makramy nad lampkami.

 

Makrama doskonale nadaje się do geometrycznych kształtów i wzorów – wykorzystaj je jako inspirację dla swojego projektu! Możesz powiesić całe dzieło sztuki makramowej w jednym miejscu lub spróbować połączyć mniejsze elementy dekoracyjne, aby stworzyć mobil, który możesz przemieszczać po domu według własnego uznania.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie forhomies.pl