Płytki podłogowe do dużych pomieszczeń — na co warto postawić?

Płytki podłogowe do dużych pomieszczeń — na co warto postawić?

Salon w twoim domu ma imponujący metraż, a może możesz pochwalić się sporych rozmiarów łazienką? Jeśli planujesz zakup płytek podłogowych do dużego pomieszczenia, to możesz śmiało sięgnąć niemal po dowolne produkty. Sprawdź, jakie rodzaje płytek z pewnością będą dobrze wyglądać w przestronnym mieszkaniu.

Płytki wielkoformatowe

W większym pomieszczeniu można bez obaw zdecydować się na płytki o dużym rozmiarze. Takie kafle najlepiej sprawdzą się w pokojach o regularnych kształtach, gdzie nie jest konieczne docinanie. Płytki wielkoformatowe ze strony https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-wielkoformatowe/ zapewniają elegancki i nieco ekskluzywny efekt w połączeniu z luksusowym wzorem, czyli np. modnymi imitacjami marmuru.

Płytki mozaikowe

Mozaika to dość uniwersalna opcja, która powinna być trafionym pomysłem niezależnie od wielkości pomieszczenia. Jednak to właśnie w przypadku większego metrażu może zrobić największe wrażenie. Podłoga o dużej powierzchni pozwala bowiem na stworzenie ciekawych kompozycji, które mogą układać się np. w obraz bądź sporych rozmiarów wzory bez ryzyka uzyskania przytłaczającego efektu.

Płytki deskopodobne

Od dobrych kilku lat prawdziwym hitem w świecie aranżacji wnętrz są płytki deskopodobne. Takie kafelki do złudzenia przypominają prawdziwy surowiec i są dla niego świetną alternatywą. Imitujące drewno płytki ze sklepu online elazienki.pl są podłużne tak jak prawdziwe deski. Z tego powodu lepiej prezentują się raczej w większych pomieszczeniach.